Årets afslutningsturnering – tilmelding er åben!

📣 Årets afslutningsturnering løber af stablen den 15. oktober, og bliver et festligt punktum på en forrygende sæson ⛳️🏆  Tilmelding via Golfbox på dette link: https://tourentry.golfbox.dk/?cid=4113595

Medlemsundersøgelse 2023

MEDLEMSUNDERSØGELSE vi vil gerne have din besvarelsen. Du har i denne uge modtaget spørgeskema via Players 1st.Klubbens ledelse vil gerne opfordre dig til at indsende din besvarelse.Jo mere viden vi har, jo bedre mulighed er der for at målrette arbejdet … Read More

Hvad gør jeg hvis min bold rammer en robot-klipper?

DGU’s holdning er at det ikke kræver en speciel lokalregel, idet det er dækket af de gældende golfregler.  De 4 situationer beskrives her:  Robotten holder i opladeren – dette er en ikke flytbar forhindring og der er lempelse uden straf … Read More

Tak til klubbens frivillige

KlubInfo nr. 6

Læs KlubInfo nr. 6 her

Årets Begyndermesterskab

Årets begyndermesterskab den 30. september 2023. Golfsæsonen lakker mod enden og traditionen tro afholder vi årets begyndermesterskab lørdag den 30/9, hvor mesterskabet afvikles over 15 huller (hul 14, 15 og 16 spilles ikke). Scorekort skal være afhentet i Turneringslederrummet senest … Read More

Propning af greens!

Der proppes greens torsdag og fredag i uge 37 – læs mere her

Mollerup’s begyndere vinder trofæet!

Venskabsturnering med Silkeborg Ry Golf Klub – klik her

Referat fra Bestyrelsesmøde nr. 4

Referat fra Bestyrelsesmøde nr. 4 den 28. august Vision og ESG Strategi for bæredygtighed i Mollerup Golf Club Handleplan for bæredygtig udvikling

Seniorklubbens venskabsturnering med Norddjurs

Seniorvenskabsturnering med Norddjurs